Baharın dönüşü, dünyanın, kendisine muhtaç olan tüm yaratıklara bitki bazlı lütfunun en iyisini sunmaya başladığı anlamına geliyor. Tazelik, lezzet ve beslenmeden maksimum düzeyde yararlanmanın zamanı geldi. Hayatınızı tatlandırmak ister misiniz? Kek yerine Tabiat Ana’ya baktığınızda kan şekerinizi etkilemeden bunu yapabilirsiniz. İşte ilkbaharda diyetinize ekleyebileceğiniz dokuz canlandırıcı, sağlıklı meyve.

Yaban mersini

Bahar, güneşte daha fazla eğlence demek, gülüşünüz ve tavrınız için muhteşem ama hücreleriniz için o kadar da güzel değil. Tüm bu UV ışığına maruz kalma, erken kırışıklıkları ve kanseri önlemek için antioksidan alımınızı hızlandırmak anlamına gelir ve yaban mersini bu besinlerin en iyi kaynaklarından biridir. Yaban mersini hemen hemen her yemekle iyi gider. Acı yeşillik salatasında harika krepler veya tatlı bir aksan yaparlar.

Ananas

Ananas, kronik ağrınız varsa ulaşmanız gereken meyvedir. Niye ya? Laboratuvar hayvanlarında yaralanmaya bağlı nöropatik ağrıyı azaltan bir fitokimyasal olan bromelain açısından zengindir. Tatlıya tatlı bir alternatif ister misiniz? Kurutulmuş ananas şeker yemek gibidir. Hala şeker oranı yüksek, ama en azından kimyasal değil, sağlıklı bir bitki bazlı iyilik dozu da alıyorsunuz.
 width=

Kivi Meyvesi

California kivi meyvesi, ilkbaharda tam tatlı lezzetine kavuşur. Bu yeşil taşların tadı portakal gibi ama asidik olana kıyasla daha hafif, inci gibi bir tada sahip. Salatalara kivi ekleyin veya tropikal içecekleri süslemek için kullanın. Hatta bazı insanlar klasik PB&J’ye yeni bir dokunuş için kivi jölesi bile yapıyor.

Kayısı

Cildinizi tüm sezon boyunca yumuşak, nemli tutmak istiyorsunuz ve fazladan güneş ışığının gözlerinizi kurutmasını istemiyorsunuz. Diyetinize daha fazla kayısı ekleyerek kendinizi içten dışa daha esnek tutun. Bu meyve, görsel ve cilt sağlığı için A, C ve E vitaminleri olmak üzere üç antioksidan içerir. Antioksidanlar, cildinizi güneşe maruz kalma ile artabilecek zararlı serbest radikallerden korur.

Bal özü

Bu listedeki üç kavunun ilki olan bal özünün yumuşak tadı ve gevrek dokusu, onu hemen hemen her meyve salatasına hoş bir ek yapar. Ayrıca tek başına veya vanilyalı dondurma için servis teknesi olarak harika bir tada sahiptir. İç eti yeşil iken, en yüksek olgunluk için dışı sarı görünmelidir. Kabuk biraz yumuşak veya esnek olmalıdır.
 width=

Cherimoya

Nisan ayına kadar süren kış mavilerine bir dokunuşunuz var mı? Eğer öyleyse, cherimoya yemeyi düşünün. Dopamin ve serotonin gibi iyi hissettiren nörotransmiterler oluşturmak için kritik olan B6 vitamini açısından zengindir. Bu kavunu çiğ olarak salatada veya kendi başına, kabuğunu ikiye bölerek tekne yapmak için yiyebilirsiniz. Ayrıca meyveli yoğurt veya muhallebi ile karıştırılmış cennet gibi bir tada sahiptir.

Goji Meyveleri

İşte öğle yemeği salatanıza renk, lezzet ve doku ekleyebilecek başka bir antioksidan güç merkezi. Bu meyvelerden bir torba neredeyse sonsuza kadar dayanır, bu da onları yüksek enflasyonlu zamanlarda ekonomik bir seçim haline getirir. Mağazalarda bulduğunuz goji meyvelerinin çoğu kuru üzüm gibi kurutulur. Ancak bu meyveden yapılan reçelleri de bulabilirsiniz.

Çilek

Çilek toplama birçok aile için bir bahar ayinidir. Haziran başı, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğu için yılın en önemli zamanıdır. Kırmızı senin tek seçeneğin değil. Beyaz çilekler, renkli kuzenlerinden daha ekşidir ve meyve salatalarına yeni bir dokunuş katar.
 width=

Muz Kavun

Bahar kavun çevresini yuvarlamak muz kavunlarıdır. Bu uzun meyveler muz ve papaya karışımı gibi görünür ama tadı kavun gibidir. Ortadan ikiye bölüp, meyvesini birçok kavun gibi oyabilirsiniz. Hint turşusuna ilginç bir dokunuş eklemek için de kullanabilirsiniz.

Bahar İçin Canlandırıcı, Sağlıklı Meyveler

Güneşin dönüşü, en iyi şekilde bitki bazlı yemek anlamına gelir. Tabiat Ana besleyici ve harika bir tat sunarken şekere ve yapay tatlandırıcılara kim ihtiyaç duyar? Bu baharda yukarıdaki dokuz canlandırıcı, sağlıklı meyveyi inceleyin. Lezzet tomurcuklarınız ve sağlığınız size teşekkür edecek.

Bu içerik yapay zeka tarafından oluşturulmuştur.

Tümünü Göster

Benzer gönderiler